بوتاکس و کاربردهای بوتاکس

بوتاکس و کاربردهای بوتاکس

بوتاکس چیست؟ بوتاکس چه عوارضی دارد؟
در آمارسال 2007 در آمریکا تعداد تزریق بوتاکس 2 برابر تمامی اعمال جراحی پلاستیک شامل: رینوپلاستی، پروتز سینه، کوچک کردن سینه، ابدو مینو پلاستی و لیپوساکشن بوده است. در عین حال اظهار نظرهای ضد و نقیضی در مورد بوتاکس و عوارض آن (فواید بوتاکس و مضرات بوتاکس) به طور مرتب مطرح میشود. مقاله زیر میکوشد به بسیاری از این سوالات پاسخ دهد، بدانیم که بوتاکس مانند هرداروی دیگری بی ضرر نیست، اما با توجه به تنوع استفاده از آن جزو کم عارضه ترین داروهای موجود است و مطمئنا انتخاب دارو و تکنیک مناسب، از بسیاری از عوارض جلوگیری میکند.
بوتاکس چیست؟
بوتاکس شکل تغییر یافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این باکتری به طور معمول، باعث مسمومیت غذایی میشود، اما با تغییر ساختمان این سم، دارویی به نام بوتاکس به دست آمده است که فواید دارویی متعدد و روزافزونی دارد. بوتاکس در واقع اسم تجاری این دارو است که توسط شرکت آلرگان آمریکا ساخته میشود . در سایر کشورها این دارو به اسامی دیگری تولید می شود که معتبرترین آنها که در ایران موجود است،دیسپورت نام دارد که ساخته شرکت ایپسن انگلیس و مورد تایید FDA است.
کاربرد بوتاکس در پوست و زیبایی چیست؟
به طور کلی کاربردهای بوتاکس را میتوان به 2دسته زیبایی و درمانی تقسیم کرد.
کاربردهای درمانی
کاربردهای زیبایی
کاربردهای زیبایی بوتاکس
رفع چین و چرو کهای حرکتی ،متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چینهای دورلب و چین های چانه و گردن.
بالا بردن ابروها
بالا بردن گوشه لب ها
کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن
بالا بردن نوک بینی
بهبود افتادگی قسمت تحتانی صورت در کنار تزریق فیلر ها و چربی بهبود چین های چانه
طول مدت اثر بوتاکس چقدر است؟
این مدت در افراد مختلف متفاوت است و بین چند هفته تا ده ماه متغیر است که متوسط آن 3 ماه است. البته باید تذکر داد که از زمان تزریق بوتاکس، تجزیه دارو شروع می شود وبنابراین به تدریج اثر آن کاهش پیدا میکند.به این ترتیب منظور از مدت اثر بوتاکس فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثردارو است نه کاهش اثر دارو؛ یعنی در انتهای یک ماه اثر دارواز زمان شروع آن کمتر بوده و پس از 2 ماه کمتراز اثر یک ماه پس از تزریق است.
بوتاکس هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟
بسته به طول مدت اثر آن دارد؛ به این ترتیب که اگر در کسی اثر آن کوتاه تر باقی ماند، قاعدتا تزریقات در فواصل کوتا هتر و در مواردی که اثر دارو طولانیتر می ماند، فاصله تزریق ها طولانی تر می ماند باید توجه داشت که چون عضله فلج شده به تدریج لاغر ترمی شود بنابراین پس از مدتی به خصوص در عضلات ظریف پیشانی تاثیر دارو طولانی است.
تزریق بوتاکس در چه مواردی ممنوع است؟
اگر بیماری سابقه حساسیت مشخص به بوتاکس یا سابقه ی بیماری های عصبی عضلانی مثل میاستنی داشته باشد ،همچنین در خانم های باردار، در دوران شیردهی، در حضور عفونت فعال در محل تزریق مثل وجود جوش چرکی مصرف بوتاکس تو صیه نمی شود.
آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟
به هیچ وجه و تنها دردی مختصر و گذرا حس می کنید.
آیا تزریق بوتاکس منجر به کبودی قابل توجه می شود؟
خیر. کبودی به دنبال تزریق بوتاکس ناشایع و معمولا بسیار خفیف است.
آیا در صورتی که مصرف بوتاکس قطع شود، عضلات صورت دچار افتادگی بیش از پیش نمی شوند؟
به هیچ وجه . این اعتقاد از این جهت شایع است که این فرد مدتی تحت تاثیر بوتاکس حرکت عمده ای در محل تزریق ندارد واحساس سنگینی و کشیدگی میکند و با تمام شدن اثر دارو، این احساس را از دست میدهد و میتواند دوباره ناحیه مورد نظر را چین دهد.عکس هایی که قبل از تزریق گرفته می شود به طور مشخص برای اثبات همین مسئله است.
تزریق بوتاکس را از چه سنی می توان شروع کرد؟
بسته به علت کاربرد بوتاکس دارد. سازمان دارویی آمریکا FDA کاربرد زیبایی بوتاکس را بین سنین 18 تا 65 سال مجاز شمرده است.بوتاکس در کودکان در درمان انقباضات عضلات نو احی مختلف از جمله کجی گردن به کار میرود که در این مورد تایید FDA راداراست.
آیا بوتاکس عوارض عمده ای دارد؟
باید توجه داشت که بوتاکس حتما عوارض هیچ دارویی از جمله بوتوکس صفر نیست،اما این دارو موردتایید سازمان دارویی آمریکا FDA می باشد. در عین حال تا کنون در کاربرد زیبایی بوتاکس در افراد بالغ عوارضی مثل انتشار سم به نواحی دور دست گزارش نشده است، به هر حال مطمئن ترین راه برای سلامت تزریق انجام آن نزد پزشک مجرب و مورد اطمینان است تا دارو و تکنیک استاندارد استفاده شود.
به طور معمول بوتاکس برای کدام نواحی به کار می رود؟
برای پاسخ به شکل مراجعه کنید.
تزریق بوتاکس چه مدت طول می کشد؟
با رعایت حوصله و احتیاط معمولا بیش از 2 دقیقه وقت نمی گیرد  .
آیا بوتاکس هر نوع چین و چروکی را از بین می برد؟
مطمئنا خیر. اولا بوتاکس را به همه ی نواحی صورت نمی توان تزریق کرد، زیرا باعث فرم غیر طبیعی صورت می شود، ثانیا گاهی برای درمان چین ها علاوه بربوتاکس باید از فیلرها (ژل ها) استفاده کرد.

 62 بوتاکس و کاربردهای بوتاکس - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز 52 بوتاکس و کاربردهای بوتاکس - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز

42 بوتاکس و کاربردهای بوتاکس - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز  34 بوتاکس و کاربردهای بوتاکس - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز

26 بوتاکس و کاربردهای بوتاکس - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز  17 بوتاکس و کاربردهای بوتاکس - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز

Originally posted 2014-10-01 09:05:11.

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.