لاغری موضعی و رفع سلولیت

سلولیت  (cellulitis)

سلولیت اصطلاحا به نمای پوست پرتغالی  Orange Peel و یا ناهموار پوست گفته می شود که در ناحیه باسن و ران بسیاری از خانمها ایجاد می شود . علت این حالت ایجاد نوارهای سفتی است که پوست را به سمت عمق می کشند و چربی لابلای آنها به دام می افتد.
علل بروز سلولیت
تجمع چربی در سلول های چربی
کاهش و توقف تخلیه لنفی و جریان خون مویرگی
افزایش مواد زائد و سمی حاصل از متابولیسم
کاهش متابولیسم و تبادلات حیاتی
افزایش ورم بافتی
فیبروزه شدن بافت همبند
روش درمان سلولیت
جریان خون مویرگی در موضع افزایش داده شود
آب و مواد سمی به وسیله درناژ لنفی از موضع خارج گردد.
متابولیسم از طریق اکسیژن رسانی افزایش یابد.
سایز سلولهای چربی کوچک شود.
با تحریک فیبرها، خاصیت الاستیسیتی بافت همبند باز گردانده شود.
روشهای متعددی جهت در مان سلولیت ارائه گردیده که به سه مورد آن در اینجا اشاره می کنیم:
RF
مزوتراپی
اندرمولوژی

درمان سلولیت توسط RF

سیستم های RF می توانند با تولید کلاژن و افزایش TONE UP ،افزایش گردش خون موضعی در ناژلنفی و لیپولیز چربیها به طور موثری سلولیت را درمان نمایند.
اغلب سیستم هایی که تا کنون برای درمان های صورت و بدن و سلولیت ارائه شده اند ،مانند : رولروکیوم،فتوتراپی،با اعمال حرکات مکانیکی،نور و حرارت از سطح بدن عمل می کنند. در حالی که سیستم های RF با عبور دادن امواج رادیویی از خود بافت ها و ایجاد حرارت در درون و عمق آنها عمل می نمایند. این امر توانمندی آنها را در درمان های فوق به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده و موجب می گردد سیستم های RF در رفع مشکل سلولیت توانمند تر از برخی تکنولوژی های مشابه عمل کنند و درمانگران درمان های مورد نظر خود را با اطمینان به نتایج قطعی آن ، اجرا و در جلسات درمانی کمتر نتیجه بیشتری بگیرند.
RFبا کاهش چربیهای انباشته شده در نواحی مختلف بدن در رفع  سلولیت بسیار موثر است.
تعداد جلسات درمانی توسط پزشک تعیین شده و از هر شخصی به شخص دیگر متفاوت است.
حد اکثر میزان استفاده شخص از RF  در هر جلسه 1 ساعت و 2 بار در هفته می باشد.
حد اقل تعداد جلسات درمانی سلولیت 10 جلسه می باشد.
درمان سلولیت توسط مزوتراپی
روش این کار بدین صورت است که داروهای مختلف مخصوص رفع سلولیت توسط یک سوزن ظریف بدون هیچ گونه درد و یا سوزش به داخل مزودرم (mesoderm) یا لایه چربی و بافت همبند زیر پوست تزریق می شود .
در این روش داروهایی که به داخل مزودرم تزریق می شوند چربی تجمع یافته زیر پوست را ذوب می کند و سلولهای چربی لایه هیپودرم را چروکیده و کوچک می سازند.  به دنبال این امر چربی حل می شود و از راه کبد متابولیزه می گردد . با این روش می توان حدود 0.5 کیلوگرم چربی را در هفته ذوب کرد . مزوتراپی می تواند نوارهای بافت همبند را تخریب کند و چربی لابلای آنها را حل کرده ، نمای صاف ویکدستی در پوست ایجاد کند . همچنین مزوتراپی جریان خون و لنف را در بدن بهبود می بخشد . چند جلسه درمان به فاصله چند هفته مورد نیاز است . پس از جلسه چهارم پوست صافتر و یکنواخت تر می شود و در پایان جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست سایز محل مورد درمان نیز 10-5 سانتی متر کم می شود .
مزوتراپی روشی بدون درد و عارضه است . با این روش چربی وسلولیت از موضع تحت درمان پاکسازی می شود. نتایج درمان پس از جلسه دوم مشهود می شود و پس از چند جلسه درمان نمای صاف ویکدستی در پوست ایجاد کند .

Originally posted 2014-10-06 07:31:07.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.