لیفتینگ پوست با دستگاه دابلوتراپی(HIFU)

لیفتینگ پوست با دستگاه دابلوتراپی(HIFU)

چه عواملی موجب افتادکی پوست می شود؟

کلاژن و الاستین، فاکتورهای اصلی حفظ قوام و الاستیسیته پوست هستند.افزایش سن ، مصرف سیگار و کافئین ، مواجهه با نور خورشیدو استرس، از عوامل اصلی کاهش میزان ساخت کلاژن و الاستین در پوست و لایه SMAS هستند. این عوامل، در کنار تاثیر نیروی جاذبه زمین، موجب بروز شلی و افتادگی پوست خواهند شد.

SMAS لایه نازکی از جنس بافت همبند است که درست در زیر پوست و روی عضله قرار دارد. SMAS، لایه هدف در لیفتینگ به روش جراحی است وهمان لایه است که جراحان در هنگام انجام جراحی لیفتینگ ، با ایجاد برش جراحی، اقدام به کاهش مساحت این لایه می نمایند.

علاوه بر جراحی ، تنها سیستمی که می تواند موجب کاهش مساحت لایه SMAS شود، تکنیک دابلوتراپی است.دابلوتراپی، علاوه بر کاهش مساحت،می تواند موجب افزایش قوام والاستیسیته SMAS نیز بشود که این امر ، خود تاثیر بسزائی در لیفتینگ پوست صورت و گردن خواهد داشت.

دابلوتراپی چیست و چرا هر روز بر تعداد طرفداران آن در دنیا افزوده می شود؟

دابلوتراپی، که به لیفتینگ بدون جراحی یا هایفو تراپی hifu نیز شهرت یافته است، جدیدید ترین روش لیفتینگ غیر تهاجمی در دنیا است ، بطوریکه تاثیر درمانی این روش ،قابل مقایسه با روش های جراحی در دنیا می باشد. تاثیر پذیری چشمگیر دابلوتراپی ، در کنار عدم بازگشت نتایج درمانی ، فقدان دوره نقاهت و عدم وجود عوارض جانبی ، موجب افزایش روز افزون طرفداران این روش درمانی شده است.گروه بزرگی از طرفداران دابلوتراپی را هنر پیشه ها و افراد مشهور تشکیل می دهند. این افراد همواره بدنبال راهکارهایی هستند که در کنار دستیابی به لیفتینگ و جوانسازی موثر ، چهره آن ها را غیر طبیعی نکرده، تغییری در حرکت عضلات صورت در آن ها بوجود نیاورد.

دابلوتراپی تنها تکنیک غیر جراحی متخص لیفتینگ پوست است.این تکنولوژی بطور انتخابی، بر روی لایه اصلی مسئول بالا کشیده شدن پوست (لایه SMAS ) اثر می گذارد.

تا قبل از به روی کار آمدن دابلو ، هیچ روشی ،بجز رو جراحی ، امکان دسترسی به لایه SMAS را نداشت ، لذا تاثیر سایر روش ها در بالا کشیدن پوست ، تنها با افزایش مختصری در قوام و الاستیسیته پوست بوجود می آمد.خوشبختانه با بکار آمدن تکنیک دابلوتراپی ،تنها افرادی مجبور به انجام لیفتینگ به روش جراحی هستند که افتادگی های پوست در آن ها موجب آویزان شدن شدید پوست صورت و گردن شده باشد.در لیفتینگ به روش جراحی ، پوست را برش داده ، لایه smas را کشیده ، اضافه آن ، توسط برش جراحی جدا می شود. این روش بیشترین میزان لیفتینگ را ایجاد می کند اما با عوارضی نظیر غیر طبیعی شدن چهره ، باقیماندن اسکار (خط برش جراحی) ،امکان ریزش موهای سر در ناحیه برش و عوارض و خطرات ناشی از جراحی همراه می باشد.

دابلوتراپی با چه مکانیسم های موجب لیفتینگ می شود؟

 • کاهش مساحت فوری و دائمی لایه SMAS که موجب بالا کشیده شدن پوست می شود.
 • افزایش قوام والاستیسیته لایه SMAS ، که موجب بالا نگه داشته شدن پوست می شود.
 • تحریک ساخت کلاژنو الاستین در لایه های مختلف پوست ، که موجب جوانسازی و افزایش قوام و الاستیسیته پوست می شود.

دابلوتراپی چه کاربردهایی دارد:

 • لیفتینگ صورت و گردن
 • افزایش قوام پوست
 • جوانسزی
 • از بین بردن چین وچروک ریز ، نظیر چروک های ظریف اطاف چشم ها
 • بالا کشیدن ابروها
 • رفع افتادگی پلک ها با بالا کشیدن عضله پیشانی (فرونتالیس)
 • رفع افتادگی گردن
 • رفع افتادگی ناحیه تحتانی صورت (ساب منتال)
 • خوش فرم کردن v-line ( زاویه فک تحتانی )

پرسش های متداول

چه مدت پس از انجام دابلوتراپی ،نتیجه درمان مشخص می شود؟

تاثیر دابلوتراپی دوبخش دارد، یکی تاثیر فوری ودائمی ، که به علت کاهش مساحت لایه SMAS ایجاد می شود. تاثیر فوری و فوق العاده این بخش از درمان، تا حدی است که پس از کار بر روی یک نیمه از صورت و گردن ؟، تفاوت آن با نیمه دیگر ، کاملا مشهود و واضح است .بخش دوم درمان ، مربوط به تحریک فیبروبلاست ها به ساخت کلاژن و الاستین است ، که موجب جوانسازی و افزایش قوام پوست و لایه SMAS می شود. نتایج این پروسه ، از یک ماه پس از درمان آغاز شده ، سه ماه بعد چشمگیر بوده ، تا شش ماه بعد به حداکثر میزان خود خواهد رسید.

کدام یک از نواحی صورت را می توان با دابلو ، لیفت نمود؟

تمامی قسمت های گرده، غبغب و صورت ، بجز ناحیه ای که بر روی غده تیروئید قرارداد و قسمت های داخلی کره چشم ، قابل انجام لیفتینگ با دستگاه دابلو می باشند.

به چه مراقبت و آمادگی هایی قبل از انجام دابلوتراپی نیاز است ؟

به هیچ گونه مراقبت و آمادگی خاصی قبل از انجام این روش نیازی نیست و تنها از فرد خواسته می شود در صورت مصرف داروهای ضد لک و لایه بردار ، مصرف این داروها را از سه روز قبل قطع نماید.

بیمار چه زمانی پس از دابلوتراپی می تواند به کاروزندگی روزمره باز گردد؟

از آنجایی که این روش بر روی لایه های عمیقی اثر می کند ، قرمزی و تورم نداشته ، فر می تواند بلافاصله پس از اتمام جلسه درمانی ، به کار و زندگی روزمره خود باز گردد.

مراقبت های پس از انجام دابلوتراپی کدامند ؟

از فرد خواسته می شود صورت و گردن خود را با آب سرد بدون استفاده از ماده شوینده شستشو داده ، از کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب استفاده نماید.

چه افرادی مجاز به استفاده از روش دابلوتراپی نمی باشند ؟

خام های باردار ، مبتلایان به دیابت کنترل نشده ، مبتلایان به بدخیمی ها و وجود ضایعه پوستی شناخته در محل انجام پروسه ، از موارد منع درمان با دابلو می باشند.

مدت دوام اثر دابلوتراپی چقدر است ؟

از آنجایی که کاهش مساحت لایه smas، اثری ماندگار و غیر قابل بازگشت است ، نتایج ئدرمانی دابلوتراپی موقتی نبود ، تاثیری ماندگار دارد .اما با توجه به غیر قابل اجتناب بودن پروسه پیری و تاثیر نیروی جاذبه زمین بر افتادگی پوست ، احتمال نیاز به تکرار درمان به علت افزایش سن ، در سال های آتی وجود دارد.

فاصله زمانی میان تزریق ژل و بوتاکس با دانلوتراپی به چه صورت است ؟

با توجه به کاهش عمر ژل و بوتاکس توسط درمان های افزاینده دما در پوست ، توصیه می شود ابتدا دابلوتراپی برای بیماران انجام شده ، سپس اقدام به تزریق ژل و بوتاکس نمایید .اما اگر دابلوتراپی برای بیمار انجام شده باشد ، از روز بعد ، بدون محدودیت می توان ژل یا بوتاکس را برای وی تزریق کرد.

بیماری که اقدام به انجام لیفتینگ با دستگاه دابلو می نماید، آیا می تواند جهت مقاصد درمانی دیگر ، نظیر از بین بردن اسکار های آکنه ( جای جوش ) ؟، از دستگاه های دیگری نظیر لیزرهای co2fractional نیز استفاده نماید ؟

بله . یک روز پس از دابلوتراپی ، هیچ گونه محدودیتی در استفاده از سایر روش ها ی درمانی وجود ندارد.

آیا افتادگی پلک ها را می توان با دابلوتراپیدرمان کرد؟

از آنجایی که امواج HLFU قابل استفاده در داخل کره چشم نمی باشد ، تنها اگر افتادگی پلک ها با بالا کشیده شدن عضله پیشانی قابل اصلاح باشد ، می توان بیمار را با دابلوتراپی درمان کرد.

چند روز پس از دابلو تراپی می توان از کرم های آرایشی استفاده کرد ؟

بلافاصله پس از اتمام درمان و بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب ، می توان از کرم های آرایشی ، بدون هیچ گونه محدودیتی استفاده نمود.

علیرغم تک جلسه ی بودن دابلوتراپی ، اگر فردی مایل به تکرار درمان جهت دستیابی به نتایج بیشتر باشد، حداقل فاصله بین دو جلسه درمانی چقدر است ؟

دابلو تراپی، روشی تک جلسه ای است ونیازی به تکرار درمان ندارد.اما اگر فردی مایل به تکرار جلسه درمانی،جهت دستیابی به لیفتینگ بیشتر باشد ، می تواند 6 ماه بعد ،به تکرار درمان اقدام نماید.

عوارض جانبی احتمالی دابلوتراپی کدامند ؟

اگر فرد دارای پوسی بسیار حساس باشد ، تنها احتمال بروز مختصری اریتم (قرمزی ) در پوست ناحیه تحت درمان وجود دارد، که با استفاده از کرم ترمیم کننده ، در کمتر از یک ساعت محو خواهد شد.

 

Originally posted 2015-08-15 10:21:30.

دیدگاه ها

۵ دیدگاه برای “لیفتینگ پوست با دستگاه دابلوتراپی(HIFU)”

 1. استفاده از دستگاه داپلوگرافی کمکی به از بین بردن روزنه های و محافظ پوستی میکنه؟
  (من روزنه های پوستم که بر اثر جای جوش است بسیار زیاد میباشد که متاسفانه از روش درموپژن و لیزر CO2 هم استفاده و رضایت ندارم)

 2. سلام،من ۳۲سالم هست،صورتم گردهست ومیخواهم فرم صورتم باریک ترشود،آیاهایفو به فرم کشیدن نشان دادن گونه های من کمک میکند،لطفا هزینه آن رافقط برای صورت بگید

  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.