مزوتراپی برای لاغری

مزوتراپی برای لاغری

تاریخچه  مزوتراپی  و موارد کار برد آن
روش مزوتراپی متدی است که در سال 1952 توسط دکتر  Michel Pistor  در فرانسه کشف شده و بیش از 50 سال است که نزدیک به 15000 دکتر در سراسر دنیا این متد را برای کم کردن سلولیت، کاهش وزن عمومی ، کاهش سایز ، ازبین بردن اسکار و درمان چروک های کوچک روی بیماران مختلف استفاده می کنند . امروزه مزوتراپی مورد قبول آکادمی پزشکی فرانسه  (French Academy of Medicine)  و 14 کشور اروپایی و آمریکای جنوبی می باشد . دکتر Shapico  از سال 2002 میلادی تا کنون غریب به   1000 بیمار را در آمریکا با مزوتراپی درمان کرده و نتایج بدست آمده نشان دهند %90-93 موفقیت است  .
متد این کار بدین شکل است که داروهای مختلف ، توسط یک سوزن کوچک بدون کم ترین دردی و یا سوزشی به درون مزودرم (mesoderm)  یا لایه چربی و بافت همبند زیر پوست تزریق می گردد . در روش multi-pricking  چندین تزریق اندک و سریع در یک ناحیه از پوست انجام می گردد . دستگاه مزوتراپی موجود در این کلینیک دکتر  برادران جمیلی با گان pistor  انجام می گیرد.
این دستگاه با دقت بسیار بالا تزریقات را در محل مورد نظر انجام می دهد . تجربه حاکی از آن است که که درد تزریق کمتر از یک نیشگون آرام و بسیار اندک است . جنس موادی که برای تزریق برگزیده می شوند بسته به مشکل اولیه بیمار مختلف است . تمامی این مواد ساخت شرکت های دارویی معتبر آمریکا مورد تأیید FDA  است .
چگونه مزوتراپی برای کاهش وزن موثر است؟
در این متد داروهایی که به داخل مزودرم وارد می شوند چربی جمع شده در زیر پوست را از بین می برد  و سلول های چربی لایه هیپودرم را چروکیده و کوچک می سازند و در نتیجه این امر چربی حل می شود و از راه کبد دفع می گردد .  با این متد می توان حدود 0.5 کیلوگرم چربی را در هفته ذوب کرد و نتیجه نیم کیلوگرم کاهش وزن داشت. برای نتیجه گیری بهتر نقاط بازو ، کمر ، باسن ، پشت و ساق پا تحت این تزریقات قرار می گیرد پس از چند دوره درمان به فاصله 2 الی 4 هفته متناوب ، به طور متوسط سایز کل بدن 2 سایز کاهش میابد . سایز دور کمر ، باسن و ران ها معمولا پس از 4 هفته شروع به کم شدن می کند و پس از ده هفته 10-5 سانتی متر کاهش می یابد.
چگونگی مزوتراپی برای درمان سلولیت  (cellulitis) :
سلولیت اصطلاحاً به نمای پوست پرتغالی و یا ناهموار پوست نامیده می شود، که در ناحیه باسن و ران بسیاری از بانوان تشکیل می گردد . دلیل این شکل  تشکیل نوارهای محکمی است که پوست را به سمت عمق هدایت می کند و چربی لابلای آنها تجمع می افتد .  مزوتراپی قادر است نوارهای بافت همبند را از بین برده و چربی را حل کرده ، نمای صاف و یک نواختی را در پوست بوجود آورد . همچنین مزوتراپی جریان خون و لنف را در بدن انسان  آسان تر می کند . چند دوره درمان به فاصله چند هفته لازم است . پس از جلسه 4 پوست یکنواخت تر و صافتر می شود و در انتهای جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست اندازه  محل مورد تزریق نیز 10-5 سانتی متر کاهش می یابد .
متد مزوتراپی برای لاغری موضعی(Mesolipo) :
مزوتراپی متدی بدون  کم ترین درد ، عارضه و برگزیده ترین جایگزین برای لیپوساکشن می باشد .به روشی که شرح داده شد چربی وسلولیت از موضع تحت درمان خارج می گردد . نتایج درمان پس از جلسه 2 قابل احساس می شود و پس از چند دوره درمان سایز دور کمر ، باسن ، ران ، ناحیه چانه (غبغب)یا پشت به اندازه 12-5 سانتی متر کاهش می یابد . مزوتراپی برای کم کردن اندازه سینه استفاده نمی شود . انتخاب نوع دارو برای تزریق به عهده پزشک  معالج می باشد.

با مزوتراپی از شر سلولیت ها برای همیشه خلاص شویم ؟
ما مشکلات زیادی هر روز در طول زندگی داریم اما از همه بدتر و ناراحت کننده تر برای ما از لحاظ زیبایی چین و چروک ، افزایش وزن و پیدایش سلولیت هاست. وقتی که سلولیت ها پیدایشان می شود دیگر به کمک هیچ لوازم آرایشی یا کرمی نمی توانیم آنها را پنهان کنیم. اگر نمی دانید سلولیت چیست اگر بر روی ران ها و باسن خود دقت کنید مانند پوست پرتغال شده اند یکجور چربی زیر پوست که نامنظم است .
مزوتراپی چیست ؟
یک روش بدون نیاز به جراحی  پاسخ به کسانی که تصمیم گرفتند با لیپوساکشن آنها را از بین ببرند . مزوتراپی با استفاده از عصاره طبیعی گیاهان و ویتامین ها قسمت هایی که سلولیت دارد را اصلاح و درمان می کند.
مزوتراپی یک روش بدون درد که با تزریق مواد هومیوپاتی  (ویتامین ها، اسید آمینه ها، و انزیم ها ) برای از بین بردن سلول های چربی زیر پوست استفاده می شود. با کمک مزوتراپی گردش خون بهبود می یابد و بافت های چربی زیر پوست حل می شوند. این روش بسیارآسان است باید توجه داشته باشید که از پزشک متخصص و با تجربه برای انجام این کار استفاده کنید زیرا فقط متخصص می توانید بسته به میزان سلولیت موجود در پوست شما مواد را تزریق کند.
دکتر از یک سرنگ ویژه و مخصوص با سوزان بسیار بسیار ریز وارد زیر پوست می کند که دردناک هست به همین خاطر بیماران حساس را بیهوش می کنند 4 تا 10 جلسه برای انجام این کار کافیست. به مدت 45 دقیقه و در فواصل 1 تا 2هفته انجام می شود. علائم کاهش سلولیت پس از اولین جلسه قابل مشاهده است که به شما انگیزه کافی برای ادامه این کار را می دهد. نیازی به باند و یا محیط ایزوله ندارید اما باید از دوش آب گرم و ورزش به مدت 2 روز پس از تزریق جلوگیری کنید. هیچ عوارض جانبی در این روش وجود ندارد با این حال قبل از انجام آن درباره حساسیت احتمالی گفتگو کنید. بعد از انجام تزریق کبودی، درد ، خارش ممکن است داشته باشید اما در مدت زمان بسیار کوتاه است. پس از آن به ارزش مزوتراپی پی خواهید برد و دیگر اسم لیپوساکشن هم نخواهید آورد.

Originally posted 2014-10-06 07:09:00.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.