پاک کردن تاتو و خالکوبی در تبریز

پاک کردن تاتو با لیزر در تبریز Q-Switched Nd:yag

این لیزر با بهره گیری از تکنیک پیشرفته Q-Switch بهترین درمان برای ضایعات پیگمانته و انواع لک ها می باشد. این لیزر برای درمان و پاک کردن انواع تاتوهای رنگی، خالهای تیره مادرزادی و کک و مک مناسب است و قوی ترین نوع از لحاظ قدرت و ایمنی برای پاک کردن این ضایعات محسوب می شود. تعداد جلسات درمانی در این نوع لیزر بسته به نوع ضایعه و محل آن متفاوت می باشد. از مزایای کار با این لیزر عدم آسیب رساندن به پوست و پاک کردن رنگ به تنهایی می باشد.
این روزها خالکوبی ابرو و بدن بسیار شایع شده است که ورود مواد پاک‌نشدنی توسط وارد کردن رنگ به داخل پوست از طریق سوزن است . بسیاری از افرادی‌که صورت و بدنشان را خالکوبی می‌کنند خواستار پاک کردن آن هستند. شایع‌ترین علت این خواهش، پشیمان شدن بیمار است. طبق آمار – که درصد کمی هم نیستند – 70 درصد از این عمل خود پشیمان شده‌اند.
علل پشیمانی:
• عدم تطابق طرح خالکوبی (شامل ابرو یا خط چشم) با طرح ایده‌آل بیمار
• واکنش‌های حساسیتی (آلرژیک) فرد به رنگ تاتو که لازم می‌شود آن رنگ از داخل پوست خارج شود.
• آقایان بدلیل قوانین استخدام در سازمان‌های نظامی و… مجبور به پاک کردن خالکوبی دست و بازو یا تنه خود می‌باشند.
چه روش‌هایی برای پاک کردن خالکوبی و تاتو وجود دارد؟
روش‌های متعددی برای برداشتن و پاک کردن خالکوبی وجود دارد:
1. جراحی و بریدن ناحیه حاوی خالکوبی و سپس بخیه زدن ناحیه
2. درم ابریشن مکانیکی که در این روش از یک وسیله گردان جهت سایش پوست و رنگ داخل آن استفاده می‌شود
3. میکرودرم ابریشن که توسط پاشیدن پودرهای کریستال اکسید آلومینیوم به تراشیدن پوست به طور سطحی منجر می‌شود و فقط برای خالکوبی‌های سطحی کاربرد دارد.
4. خارج کردن شیمیایی رنگ توسط یک خمیر خاص که در این روش این خمیر خاص که متشکل از آب دیونیزه، زینک اکسید، اکسید منیزیم، اکسید کلسیم، تری‌اتانل آمین، ایزوپروپانول و بنزوئیک اسید است روی ناحیه مالیده شده و سپس پوست به طور سطحی سوراخ سوراخ می‌شود و سپس مجددا خمیر مالیده می‌شود که التهاب رخ می‌دهد و رنگ خارج می‌شود.
5. سرمادرمانی یا کرایوتراپی که در آن نیتروژن مایع موجب ایجاد تاول در ناحیه و خروج رنگ می‌شود.
6. استعمال اسیدهای شیمیایی شامل فنل، تری‌کلرواستیک اسید، تانیک اسید یا اکسالیک اسید با نیترات نقره
7. سرانجام لیزردرمانی شامل لیزرهای لایه‌بردار مثل اربیوم و co2 و لیزرهای غیرلایه‌بردار مثل لیزرهای Q-SWITCHED.
از میان روش‌های فوق برخی می‌توانند جوشگاه‌های بدی ایجاد کنند و نتیجه خوبی را از نظر زیبایی به همراه ندارند. پزشکان در تمام دنیا امروزه بهترین روش پاک کردن خالکوبی را لیزر درمانی می‌دانند.
خالکوبی با لیزر در چند جلسه پاک میشود؟
هر چه خالکوبی ها سطحی‌تر و قدیمی‌تر باشد، راحت‌تر قابل پاک شدن است. شرایط خاص و مهمی در این میان وجود دارد. مثلا اینکه هر چه رنگ به کار رفته حرفه‌ای‌تر باشد، پاک کردن آن سخت‌تر است. برخی رنگ‌ها مثل سیاه، و آبی و قهوه‌ای بهتر از رنگ‌هایی مثل قرمز قابل پاک شدن با لیزر هستند.
چه نوع لیزر های برای این کار استفاده میشود؟
یک نوع از لیزر مورد استفاده لیزرهای Q-SWITCHED است که بدون ایجاد زخم از طریق تکه‌تکه کردن قطعات رنگ موجود در پوست، سلول‌های ایمنی پوست را در بلعیدن و زدودن رنگ خالکوبی کمک می‌‌نمایند. این نوع لیزر گاهی تا 10 جلسه نیاز دارد و بیمار باید صبر و شکیبایی داشته و به پزشک خود اعتماد داشته باشد. از این نوع لیزر بیشتز در رنگهای ساده خصوصا سبز و آبی و مشکی استفاده میشود.
نکته :
نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد این است که عده ایی از آرایشگر ها برای پاک کردن اشتباهات خالکوبی خود متوسل به رنگ های همرنگ پوست می شوند تا بتوانند با این کار رنگ مورد نظر را استتار نمایند. باید توجه نمود این بزرگترین اشتباه است و با این کار مشکلات بیمار نه دو چندان بلکه صد چندان خواهد شد . که هنگام پاک کردن این رنگ ها توسط لیزر گاه تغیر رنگ تیره صورت می گیرد و وضعیت از آن چه بوده بدتر خواهد شد. برای برداشتن این رنگ های همرنگ پوست نیاز به استفاده از لیزرهای لایه بردار می باشد یا روش های مثل لایه برداری با اسید که خود می تواند عارضه دار باشد.
گاه با بیمارانی برخورد می کنیم که با مشکلات که بواسطه استعمال اسید در آرایشگاهها برای پاک کردن تاتو بدان دچار شده اند مراجعه می نمایند مشکلاتی مثل بافت های جوشگاهی یا حتی ایجاد گوشت اضافه در محل . پس به عنوان بهترین پیام اعلام می کنیم که اولا قبل از انجام خالکوبی خوب فکر کنید و به عواقب آن بیاندیشید و ثانیا اگر به هر دلیلی خالکوبی انجام داده و حال نیازمند پاک کردن آن هستید در اولین فرصت به پزشک پوست مراجعه و از او کمک بخواهید.

 

11 پاک کردن تاتو و خالکوبی در تبریز - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز

 

 

 

 

25 پاک کردن تاتو و خالکوبی در تبریز - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز   16 پاک کردن تاتو و خالکوبی در تبریز - مرکز مشاوره و کاشت مو در تبریز

Originally posted 2014-10-01 12:37:40.

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.