کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT

داشتن یک بانک موی خوب و مترکم و باضخامت خوب از شرایط انجام یک پیوند موفق مو است. این شرایط اغلب در ناحیه پشت سر وجود دارد ولی برخی افراد از این امکان بی بهره اند . از اینرو روشBHT برای تامین موی مورد نیاز از نواحی دیگر بدن مثل پشت، کمر، و ریش و یا سینه ابداع شده است و برای این کار لازم است تراکم مو و کیفیت فیزیکی مو در این نقاط خیلی خوب باشد چون بهر حال بخشی از موی کاشته شده بدیلیل عدم سازگاری فولیکول با پوست سر رشد نمیکنند . ممکن است کیفیت عمل حتی تا 50% باشد. در صورتی که بتوان عمل را با استفاده از بهترین موی بانک مو و با تجهیزات پیشرفته و اتوماتیک انجام داد ، امکان افزایش تراکم مو نیز وجود دارد. شرایط حین عمل و نگهداری بعد از عمل در این روش بسیار مهمتر از روشهای دیگر است زیرا موهای بانک موهای غیر سر موهایی اند که دارای ناسازگاری فولیکولی طبیعی با پوست سر اند. لازم است آزمایشات لازم از پوست و موی فرد 2 هفته قبل از عمل انجام شود.
روش BHT یک روش کمتر شناخته شده است زیرا موفقیت عمل در صورتی که از موی پشت سر استفاده نشود با پیچیدگیهای زیادی روبرو میشود. ترکیبات مو در آن ناحیه از بدن، سازگاری فولیکولی، مشخصات هورمونی موی آن ناحیه و بسیاری از عوامل دیگر در این زمینه نقش دارند. حتی ممکن است مقدار پروتیین مورد نیاز موی برداشت شده با مقدار تامین پرتیین در ناحیه پوست سر متفاوت باشد و رشدی ناهماهنگ را در آن مو ایجاد کنید و یا اصلا پیوند برقرار نشود. ایجاد پیوند بین مو و بافت پوست فرایندی بسیار پیچیده است.
تراکم کاشت در این روش میتواند تا 5000 کرافت در هر کاشت افزایش یابد.
البته این روش فقط برای موی سر بکار نمیرود و در بسیاری موارد که موی صورت ریزش کرده و یا نازک شده است و یا در اثر سوختگی و بیماری از صورت ریخته است نیز قابل استفاده است. از نظر بانک مو هم باید گفت سینه بدترین بانک برای پیوند است و در بهترین خالت بیش از 1500 کرافت را نمیشود از سینه به سر یا صورت پیوند زد. روش برداشت مو از بانک در این روش ، همان روش FUE است ولی منبع مورد استفاده در واقع منبعی غیر از موی سر است. موهای بدن گاهی تا 60% در فاز استراحت است و این کار را در مورد پیوند مو مشکل میکند و احتمال ریزش موی کاشته شده را بیشتر میکند. در این میان موهای ریش در فاز استراحت نیست و سازگاری بیشتری هم برای کاشت در سر دارد و سرعت رشد خوبی هم دارند که حتی گاهی از موی خود سر بیشتر است.
بطور کلی از هر 4 نفر که از بانک موی بدن غیر از ریش برای کاشت مو در سر استفاده کرده اند فقط یک نفر رضایت دارد. این روش یک روش فراگیر و عالی برای همه نیست ولی برای افرادی که بانک موی سر ندارندشاید بهترین روش باشد.
این روش با این وجود بسیار نوپا است و ایده استفاده از موی غیر سر برای رفع طاسی سر یک ایده نسبتا جدید است. مزایای خاص این روش شامل موارد زیر است:
1- امکان کاشت مو در صورت، ابرو و سر
2- عدم وابستگی ارثی موهای بدن و عدم ریزش ارثی آن بعد از کاشت
3- امکان رفع طاسی های وسیع که معمولا برای این نوع طاسی استفاده از بانک موی سر کافی نیست
4- التهاب ناشی از کاشت موی بدن ممکن است کمتر باشد

Originally posted 2018-01-14 13:25:53.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.