کاشت مو

حدود 35 درصد افراد در دنیا دچار طاسی و ریزش مو میشوند که البته این اختصاص به مردان ندارد.در زنان هم این پدیده در سنین مختلف دیده میشود. دلایل ریزش مو در مردان و زنان متعدد است. رعایت نکردن بهداشت مو، آسیب مکانیکی به مو، تماس مو با مواد شیمیایی و هوای آلوده ، شوینده بد و نامناسب، شانه زدن بد و خشن، استرس و اضطراب، تغذیه بد، کندن مرضی مو و تضعیف هورمونی مو از دلایل ریزش مو است که دلایل هورمونی بسیار مهمتر است.
داشتن موی زیبا وپر پشت تاثیر چشمگیری بر زیبایی افراد و افزایش سطح اعتماد بنفس افراد دارد. متاسفانه فرایند تولید و رشد مو در انسان در سنین میانسالی و اواخر جوانی سیر نزولی بخود میگیرد. میزان پروتئین های ریشه مو و ساقه مو در همه افراد یکسان است ولی مقدار تولید این پروتئینها در افراد مختلف فرق دارد. در برخی افراد نیز وراژت موجب تضعیف هندسه ریشه و نازک شدن مو و کاهش پروتئینهای تقویت کننده مو است و غالبا در این افراد ریزش مو و ایجاد طاسی زودتر از دیگر افراد رخ میدهد. ریزش مو در جوانی امری است که بشدت در میزان اعتماد بنفس فرد اثر منفی دارد و لی با این وجود این دسته از افراد برای مراجعه برای درمان قطعی و طبیعی رشد موی خد یعنی کاشت علمی و نوین مو دچار تردید میشوند.

روشهای کاشت مو:

کاشت مو در موسسه حکیمیان تبریز بروش نوین FIT و FUT انجام میشود. ویژگی روش FIT که یکروش قدیمی تر است این است که پیاز مو توسط پانچهای مخصوصی از یک نقطه پر موی بدن به عنوان اهدا کننده برداشت شده و در نقطه طاسی کاشته میشود. در این روش بدلیل استفاده از پانچ، حدود20 تا 30 درصد فولیکولهای مو در ناحیه اهدا کننده از بین میروند. بعلاوه چون عملیات برداشت و کاشت باید همزمان انجام شود در هر جلسه امکان کاشت تعداد محدودی مو وجود دارد و برای ایجاد تراکم مورد نظر نیاز به 3 جلسه یا بیشتر کاشت مواست.بعلاوه عملیات نگهداری مو در این روش خیلی مهم است تا مو با بهترین کیفیت در محل کاشته شده رشد کند و پیوند موفقی ایجاد شود. این روش مناسب کسانی است که مقدار کمی مو نیاز دارند زیرا امکان ایجاد تراکم خیلی زیاد در این روش وجود ندارد. روش FUT یک روش ایده آل بدن محدودیتهای روش FIT است و از دقت و سرعت قابل ملاحظه ای در عملیات کاشت مو برخوردار است که این بعلت استفاده از روشی سریع و دقیق است. در این روش یک نوار به عرض 1 تا 1.5 سانتی متر قولیکول مو از پشت سر برداشته میشود و با همان کیفیت بالای برداشت در محل طاسی در عمق 1 میلیمتری کاشته میشوند. بدلیل سرعت کار این روش بسیار مطمئن است.قالبا یک سر کاملا تاس با 1 یا 2 بار عملیات کاشت در این روش درمان میشود. در هر جلسه حدود 5000 عدد مو قابل کاشت است که تقریبا 4 برابر روش قدیمی است. البته گاهی آمار 1500 تا 2000 عدد نیز گزارش شده است ولی قطع واز بین رفتنفولیکول وجود نداشته است. موی پیوندی معمولا بعد از 2 ماه کاملا پایدار شده و شروبرشد میکند. استفاده از میکروسکوپهای مناسب برای عملیات کاشت مو کمک زیادی به کار کاشت موکرده است وباعث ایجاد موهایی زیبا و یکدست و با تراکم زیاد نموده است. امروزه علم ترمیم و زیبایی در بخش مو تغییرات و پیشرفت زیادی نموده است. تلکنولوژی های پیشرفته پزشکی مانند سلولهای بنیادی و کشت های آزمایشگاهی چه بسا شما را از برداشت مو از ناحیه پر مو هم بی نیاز کند. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید.

Originally posted 2017-12-13 13:36:03.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This function has been disabled for کلینیک کاشت مو در تبریز.